Zadzwoń: 511 923 544

Konrad Dyda

twórca i prezes zarządu w Med&Lex – Klinice Wsparcia Personelu i Jednostek Ochrony Zdrowia; fundator i prezes zarządu w Fundacji Praw Medyka; właściciel polsko-włoskiej firmy Centrum Usług Prawnych i Biznesowych – Centro Servizi Legali e Commerciali. Prawnik i kanonista, absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (magisterium z prawa oraz z prawa kanonicznego i licencjat kościelny). Absolwent Centrum Prawa Włoskiego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył także ostatni rok swoich studiów doktoranckich. W roku akademickim 2020/2021 student na Wydziale Prawa Kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, absolwent Scuola di Alta Formazione na Wydziale Prawa oraz na Wydziale Medycyny i Psychologii Uniwersytetu Rzymskiego „La Sapienza”. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w kancelariach prawnych w Rzymie i w Warszawie. Obecnie student zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz kierownik grantu w ramach programu PRELUDIUM20 Narodowego Centrum Nauki. Autor monografii i artykułów naukowych, swoje teksty publikuje także m.in. w “Rzeczpospolitej”, “Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz na portalu Prawo.pl.

Rozwój Prawa Medycznego

Stanowienie przepisów prawa i jego stosowanie, zwłaszcza przez sądy, to najważniejsze obszary, w których kształtuje się położenie medyków. Dlatego chcemy mieć na nie wpływ. Program Rozwoju Prawa Medycznego został powołany po to, aby brać udział w procesie stanowienia prawa medycznego

LexBulans

LexBulans – a więc ambulans prawny – w ramach którego można właściwie od ręki uzyskać poradę prawną dotyczącą podstawowego sposobu postępowania w danej sprawie. To swoista „prawnicza pierwsza pomoc”, dostępna dla każdego medyka – zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych.

Przyjaciel Medyka

Medycy, wobec których toczą się postępowania cywilne, karne, administracyjne czy przed organami odpowiedzialności zawodowej, zawsze mogą zwrócić się do nas z prośbą po profesjonalną pomoc prawną i reprezentowanie ich interesów.