Zadzwoń: 511 923 544

dr Damian Margiel

prawnik i wykładowca akademicki, absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W roku 2020 uzyskał stopnień naukowy doktora nauk prawnych. Ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA).
Wykładowca akademicki. Wykładowca prawa medycznego w Akademii
Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie. Prowadzi również zajęcia w języku angielskim dla obcokrajowców studiujących na kierunkach medycznych w Polsce.
Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych. Współpracuje z samorządami zawodów medycznych. Interesuje się przede wszystkim problematyką odpowiedzialności za zdarzenie medyczne (błąd medyczny).
Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Rozwój Prawa Medycznego

Stanowienie przepisów prawa i jego stosowanie, zwłaszcza przez sądy, to najważniejsze obszary, w których kształtuje się położenie medyków. Dlatego chcemy mieć na nie wpływ. Program Rozwoju Prawa Medycznego został powołany po to, aby brać udział w procesie stanowienia prawa medycznego

LexBulans

LexBulans – a więc ambulans prawny – w ramach którego można właściwie od ręki uzyskać poradę prawną dotyczącą podstawowego sposobu postępowania w danej sprawie. To swoista „prawnicza pierwsza pomoc”, dostępna dla każdego medyka – zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych.

Przyjaciel Medyka

Medycy, wobec których toczą się postępowania cywilne, karne, administracyjne czy przed organami odpowiedzialności zawodowej, zawsze mogą zwrócić się do nas z prośbą po profesjonalną pomoc prawną i reprezentowanie ich interesów.