Zadzwoń: 511 923 544

Staff

Dedicated Staff

dr Damian Margiel

prawnik i wykładowca akademicki, absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W roku 2020 uzyskał stopnień naukowy doktora nauk prawnych. Ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA).
Wykładowca akademicki. Wykładowca prawa medycznego w Akademii
Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie. Prowadzi również zajęcia w języku angielskim dla obcokrajowców studiujących na kierunkach medycznych w Polsce.
Jest autorem kilkunastu publikacji naukowych. Współpracuje z samorządami zawodów medycznych. Interesuje się przede wszystkim problematyką odpowiedzialności za zdarzenie medyczne (błąd medyczny).
Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

dr hab. n. praw. Radosław Tymiński – radca prawny

ekspert do spraw legislacji, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez 8 lat pracował w Biurze Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu (potem Biurze Analiz Sejmowych, gdzie m.in. doradzał sejmowej Komisji Zdrowia) oraz w kancelariach radców prawnych i adwokatów. Współpracuje z samorządami zawodów medycznych m.in. Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych, izbami pielęgniarek i położnych, samorządem lekarskim. Jest członkiem Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Jest autorem kilku książek oraz blisko 100 publikacji naukowych z zakresu prawa medycznego. Jest wykładowcą prawa medycznego na Warszawskiego Uniwersytecie Medycznym oraz na Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zajmuje się przede wszystkim obroną lekarzy w sprawach sądowych oraz obsługą podmiotów leczniczych i praktyk lekarskich.

Języki: polski (ojczysty), niemiecki.

Konrad Dyda

twórca i prezes zarządu w Med&Lex – Klinice Wsparcia Personelu i Jednostek Ochrony Zdrowia; fundator i prezes zarządu w Fundacji Praw Medyka; właściciel polsko-włoskiej firmy Centrum Usług Prawnych i Biznesowych – Centro Servizi Legali e Commerciali. Prawnik i kanonista, absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (magisterium z prawa oraz z prawa kanonicznego i licencjat kościelny). Absolwent Centrum Prawa Włoskiego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbył także ostatni rok swoich studiów doktoranckich. W roku akademickim 2020/2021 student na Wydziale Prawa Kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, absolwent Scuola di Alta Formazione na Wydziale Prawa oraz na Wydziale Medycyny i Psychologii Uniwersytetu Rzymskiego „La Sapienza”. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując m.in. w kancelariach prawnych w Rzymie i w Warszawie. Obecnie student zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz kierownik grantu w ramach programu PRELUDIUM20 Narodowego Centrum Nauki. Autor monografii i artykułów naukowych, swoje teksty publikuje także m.in. w “Rzeczpospolitej”, “Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz na portalu Prawo.pl.

Rozwój Prawa Medycznego

Stanowienie przepisów prawa i jego stosowanie, zwłaszcza przez sądy, to najważniejsze obszary, w których kształtuje się położenie medyków. Dlatego chcemy mieć na nie wpływ. Program Rozwoju Prawa Medycznego został powołany po to, aby brać udział w procesie stanowienia prawa medycznego

LexBulans

LexBulans – a więc ambulans prawny – w ramach którego można właściwie od ręki uzyskać poradę prawną dotyczącą podstawowego sposobu postępowania w danej sprawie. To swoista „prawnicza pierwsza pomoc”, dostępna dla każdego medyka – zarówno w sprawach zawodowych, jak i prywatnych.

Przyjaciel Medyka

Medycy, wobec których toczą się postępowania cywilne, karne, administracyjne czy przed organami odpowiedzialności zawodowej, zawsze mogą zwrócić się do nas z prośbą po profesjonalną pomoc prawną i reprezentowanie ich interesów.